Vazelin

Farma Vazelin, Petrolum Jelly Snow Whıte, Vazelin Filant 

KULLANIM YERİ : Tamfarma tam rafine ilaç sanayinde, kozmetik sanayinde kullanılır.
185 kg varil
Robert Chesebrough, bu Amerikalı kimyager, vazelini keşfetmeden önce iflasın eşiğindeydi. 1859 yılında Pennsylvania'da petrol kuyularına incelemek üzere gidiyor. Fakat onu ileride meşhur edecek buluşu yani vazelini keşfediyor. Parafine benzer bir maddenin çalışanların işlerini ağırlaştırırken aynı zamanda yaralarına da iyi geldiğini gördü. Bunun üzerine numune aldığı bu maddeyi petrolden arındırarak vücuttaki yaralara iyi geldiğini gördüğü bu ürünü 1870’de Vazelin Petrol Jeli adıyla satışa sundu. Tabii ilk zamanlar, vazelini tanıtmak için ücretsiz olarak numunelerini dağıttı. Sonrasında ise Vaseline markası ortaya çıktı. Şimdi ise vazelin, faydaları ile birlikte birçok alanda kullanılmaktadır.

Vazelin Varil Palet


Vazelinin Faydaları ve Kullanım Alanları

Vazelin, bir petrol yan ürünü olarak tesadüf bir şekilde keşfedilmiş çok faydalı bir üründür. Kullanım alanları ile birlikte vazelinin başta yüze ve cilde olmak üzere faydaları çoktur. Vazelin, bulunduğu yerde işçilere bir yerden zorluk çıkaran fakat aynı zamanda onların el ve ayaklarında yaralara iyi gelmesi ile faydalı bir ürün olduğu ortaya çıkmıştır.
Vazelinin faydaları, ekonomik çözümler sunması nedeniyle özellikle kozmetik alanda daha çoktur. Vazelin esasında renksiz ve kokusuz bir yapısı olmasına rağmen günümüzde birçok farklı türleri mevcuttur. Parfümlü olanları ile birlikte aloeveralı olanı, E vitamin destekli ürünler ile cilde faydası daha da artmaktadır. Peki nedir vazelinin faydaları?
• Vazelin, cildi nemlendirerek çatlakları giderir. Cildi besleyen vazelin cilt kuruluğunu ve nasıl oluşumunu önler ve cildin daha parlak olmasını sağlar.
• Özellikle bilgisayar karşısında çok görülen dirsek ve diz kararması ile birlikte dirseklerde oluşan çatlaklar için vazelin kullanabilirsiniz.
• Vazelini aynı şekilde topuklarınızdaki çatlakları gidermek için de kullanabilirsiniz.
• Kış aylarında çok sık rastladığımız ellerimizdeki çatlaklar için vazelinin faydası çoktur. Nemlendirme özelliği ile çatlakları ve kırışıklıkları önleyen vazelin, aynı zamanda güneşin etkilerinden de aynı şekilde koruma sağlar.
• Tırnaklarının daha güçlü ve parlak olmasını istiyorsanız vazelin sürmeniz yeterli olacaktır.
• Az miktarda vazelini saçınıza sürüp iyice yedirdiğiniz zaman kırılmalar ve elektriklenmelerin önüne geçmek mümkün.
• Dudaklarınız hem daha parlak olmasını sağlamak hem de çatlamasını önlemek için vazelin sürebilirsiniz.
• Vazelin ile saçınızdaki bitten kurtulmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken vazelini saçınızda sürmek ve 1 saat sonra bit tarağı ile saçlarınızı taramak.
• Vazelin sivilceyi yok eder fakat az miktarda kullanırsanız. Yoksa yağlı bir ürün olan vazelinin çok kullanılması sivilce oluşumuna neden olabilir.
• Vazelinin nemlendirmesi özelliği nedeniyle yüzünüzde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken çok fazla kullanmamak ve vazelini eriterek kullanmak. Böylece yüzünüzdeki gözenekler tıkanmamış, yüzünüz nemlenmiş olur.
• Vazelini bebeğinizdeki kızarıklık ve pişiklerin giderilmesi için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
• Göz altı kırışıklıklarını yok etmek için yatmadan önce ince bir tabaka vazelini sürebilirsiniz.
• Vazelini düzenli olarak kaş ve kirpiklerinize sürmeniz halinde kaşlarınız gürleşir ve dökülmesi önlenir, kirpikleriniz ise daha uzun ve parlak bir hal alır. Yatmadan önce sürülmesi halinde dökülen kaşların çıkmasını sağlar.

Kullanım Alanları

• Vazelinin özellikle kozmetik alanda birçok faydası vardır. Cildi besleyen ve nemlendiren vazelin, diğer yandan saç, tırnak, el ve ayak bakımında da faydalıdır. Bunların dışında vazelinin bazı farklı kullanım alanları şöyledir;
• Kullandığınız parfümün daha kalıcı olmasını istiyorsanız vazelin kullanabilirsiniz. Parfümü sıkacağınız boyun bölgesi ve bilek kısmına ince bir tabaka vazelin sürmeniz parfümünüzün etkisinin daha uzun sürmesini sağlayacaktır.
• Ruj sürmeden önce dudaklarınıza süreceğiniz vazelin ile dudaklarınızın daha parlak görünecektir.
• Vazelin ile toz allığın karışımı kullanıldığı zaman daha parlak elmacık kemikleri görünümüne kavuşabilirsiniz.
• Yaraların iyileştirme özelliği vazelinin keşfedilmesinin sebebidir. Bu sebeple kurumuş olan yaralarınıza süreceğiniz vazelin ile yaranın yumuşamasını ve daha çabuk geçmesini sağlar.
• Suda çözünmeyen vazelin, güneş kremleri için daha uygun fiyatlı bir alternatif olabilir. Vazelin, sizi güneşten koruyarak bir yandan da bronzlaşmanızı sağlar.
• Saç boyanızı yapmadan önce vazelini, boyanın bulaşma ihtimali olan yerlere sürmeniz ile bunun önüne geçebilirsiniz. Özellikle alın, kulak, kulak üstü gibi yerlere süreceğiniz vazelin, boyanın bulaşmasını önler.
• Vazelini parmağınızda sıkışan yüzüğü çıkarmak için kullanabilirsiniz. Böylece kolaylıkla çıkan yüzük ile birlikte parmağınızdaki herhangi bir yaralanma önüne geçebilirsiniz.
Vazelin hakkında bilmedikleriniz!

Özellikle kış aylarında her evde mutlaka bir vazelin bulunur.
Genellikle topuklarda ve nasırlı ayaklarda kullanılan vazelin, kesinlikle en iyi ayak bakım kremi olarak kullanılabilen fiyatta uygun, değer de kıymetli bir üründür. Özellikle yatmadan önce ılık suda yirmi dakika beklettiğiniz ayaklarınıza sürdüğünüz bu krem, bir de üzerine bir poşet geçirdiğinizde sabahına bebek ayakları kadar güzel bir ayakla uyanmanıza sebep olur. Poşeti çıkardıktan sonra ponzadan yardım alarak ölü hücrelerden tamamen arındırıp kısa sürede pürüzsüz bir ayağa kavuşabilirsiniz.
Dudaklara kullanıldığında pembeleşmesini ve dudak bakımını sağlayan bu krem için bunlar bilindik şeyler ama bilmediğiniz daha bir sürü yararı da mevcut.
Parfümlerinizin kalıcı olmadığından şikâyet ediyorsanız, vücudunuza püskürtmeden önce o bölgeye bir miktar vazelini yedirerek sürün. Sürdüğünüz yere kullandığınız parfümlerin kalıcılığı artacaktır.
Saç kırıklarını onarmada da kullanılan bu ürünü saçınıza dipten ucuna kadar sürdüğünüzde hem elektriklenmeyi önleyecek, hem de kırıklarınızı onaracaktır.
Kaş ve kirpiklerinize sürdüğünüzde daha gür kaşlara ve kirpiklere kavuşmanıza yardımcı olarak, daha canlı görünmelerini sağlayacaktır. Yüzünüze gece yatmadan önce uyguladığınızda özellikle kuru ciltli bayanlar için, kırışıklıkların ve erken yaşlanmanın önüne geçecek, cildinizi neme doyuracaktır.
Ayakkabılarınızda meydana gelen çizilmelerinde önüne geçecek bir üründür.

Vazelin İthal

Vazelin Farma Kalite

www.vazelinparafin.com

VAPAKİMYA

Sektörün ihtiyaçlarını, hızlı, kaliteli, fiyat avantajlı, dinamik ve müşteri odaklı hizmet politikası ile tercih edilen bir tedarikçiyiz.
Kalite, uygun fiyat, dürüstlük ve devamlılığı kendimize ilke edindik..

Hüseyin ŞENER.

İletişim Bilgisi

Telefon:0 532 283 56 59
Email: huseyin@vapakimya.com
Website: www.vapakimya.com

Emniyet Evleri Mh. Taşkent Sk. No:2/11
Kağıthane / İSTANBUL